Az egyik legtöbbet használt részvényértékeltségi mutató, azt árulja el, egy részvényére hány forint/dollár nyeresége jut az adott vállalatnak. Ezt úgy kapják meg, hogy a teljes nyereséget elosztják a részvények darabszámával. Ezen a soron általában a minél magasabb számokat keresik a befektetők, mert ez jó eredménytermelő-képességet jelez.