Bús Balázs azután mondott le az NKA alelnöki tisztségéről, hogy az április 12-i választás után kitört a pénzosztások körüli botrány.
Mi történt? „A bíróság egy politikai, véleményem szerint törvénytelen döntést hozott. Semmit nem követtem el, soha semmilyen bűncselekményben nem vettem részt, és soha olyan döntést nem hoztam, ami törvénytelen lett volna”, mondta Bús Balázs, a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) volt alelnöke, egyben Óbuda korábbi fideszes polgármestere a Kecskeméti Járásbíróságon az RTL Híradónak.
Részletek. A volt politikus az RTL-nek elmondta, az eljárás során ő mindenben együttműködött a hatóságokkal, részletes vallomást is tett, ezért alaptalannak tartja a vele szemben foganatosított lépéseket. Arra nem kívánt válaszolni az RTL kérdésére, hogy ki adott utasítást a támogatások megítélésére, ahogy azt sem árulta el, Hankó Balázstól kapott-e valaha utasítást a támogatások ügyében. Bús Balázs vezetőszáron, bilincsben vezették a bíróságon.
Kontextus. Bús Balázs azután mondott le az NKA alelnöki tisztségéről, hogy az április 12-i választás után kitört az NKA-s pénzosztások körüli botrány. A politikus védője, Papp Gábor korábban azt mondta, hogy Bús Balázst gyanúsítottként hallgatták ki, ügyfele részletes vallomást tett. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásainak ügyében hat személyt vett őrizetbe a napokban. „A hűtlen kezelés gyanújával meghallgatott és most őrizetbe vett egykori és mostani munkavállalók az NKTK és a Kulturális és Innovációs Minisztérium alkalmazásában állnak vagy álltak”, közölte korábban a NAV.