Rendőri akció zajlott a Semmelweis Egyetemnél.
Mi történt? Szerdán nyomozati cselekményt hajtott végre a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Irodájának Vagyon-visszaszerzési Hivatala a Semmelweis Egyetem Üllői úti Belső Klinikai Tömbjénél.
Mit jelent ez a gyakorlatban? A jelenségről először a Blikk számolt be, és a hatóságok megerősítették az intézkedés tényét, de a folyamatban lévő büntetőeljárásra hivatkozva nem árulták el, milyen ügyben nyomoznak, illetve hogy az eljárás érinti-e az egyetemet vagy annak munkatársait.
Kontextus. A Blikk szerint az akció időben egybeesett Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter Facebook-bejegyzésével, amelyben a kormány Tisztítótűz nevű fellépéséről írt. A program céljaként az egészségügyi szektorban feltételezett visszaélések feltárását és a tisztességes dolgozók védelmét nevezte meg.