Az első eredmények már vasárnap este nyolctól jönnek, de csak az országos listás szavazatok nagyjából 92-95 százalékát, az egyéni jelöltekre leadott voksok 94-97 százalékát dolgozzák fel az éjszaka folyamán.
Mi történt? A Nemzeti Választási Iroda közölte, hogy szoros eredmény esetén csak egy hét múlva szombaton, száz százalékos feldolgozottság mellett lehet ismert a választás eredménye.
Az első eredmények a feldolgozottság jelölése mellett vasárnap este nyolctól érkeznek majd.
Az országos listás szavazatok nagyjából 92-95 százalékát, az egyéni jelöltekre leadott voksok 94-97 százalékát dolgozzák fel az éjszaka folyamán.
A hét első felén beérkeznek a külképviseleti és az átjelentkezéssel leadott szavazatok az NVI-hez, majd pénteken továbbítják a külön úton érkezett voksokat az illetékes egyéni választókerületekbe. A választás utáni szombaton (április 18.) zajlik majd a maradék szavazatok összesítése a kijelölt körökben. Addig a billenő körzetekben és az országos listán is történhetnek még korrekciók a végső számok tükrében.
Az NVI emlékeztet, hogy most vasárnap, április 12-én, vasárnap reggel 6-tól lehet leadni a szavazatokat egészen este 7-ig.